Strona główna

Naszym celem jest walka o rewaloryzację książeczek mieszkaniowych PKO BP. Jeśli posiadasz taką książeczkę i potrzebujesz miszkania, dołącz do nas! Możemy wygrać.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane! KRS: 0000471245[więcej]

 UWAGA PILNE      czekam na emaile i  telefony z uwagami  20.09.2017    adres email : stowarzyszenie 7089@onet.pl , tel.606136312

Proszę o pomoc  członków Stowarzyszenia ,aby pomogli mi w napisaniu pisma.  Przed wizytą u Rzecznika Praw Obywatelskich musimy mieć prawnie napisane nasze wnioski i prośby.. kto ma jakie dane np. aktualne dane ,co do posiadaczy KM  z podaniem źródła informacji.. proszę o uwagi tych, co wpłacili do spółdzielni mieszkaniowych ..

Wniosek do Ręcznika Praw Obywatelskich

W imieniu członów i sympatyków Krajowego Stowarzyszenia Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKO BP z lat 1970-1989 ,oraz tych co wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych zwracamy się do

 

Informacja 13.09.2017

Po długim oczekiwaniu na wyznaczenie terminu spotkania  Rzecznik Praw Obywatelskich  wyznaczył termin  przyjęcia przedstawicieli Karkowego Stowarzyszenia Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKOBP z lat 1970-1989   na dzień 4.10.2017r.  w godz. 9.00-10.00

cel spotkania:   1. Przekonanie Rzecznika Praw Obywatelskich aby złożył zmodernizowany wniosek K17/15 ponownie do Trybunału Konstytucyjnego  jako WNIOSEK Rzecznika Praw Obywatelskich

2. Co dalej z KM PKOBP i tymi co wpłacili do SM  po 31.12.2017 .. Dotąd niema jasnego określenia przez Bank PKOBP i Skarb Państwa rozliczenia.

3.  Konieczność zmiany warunków stawianych aby uzyskać  tak zwaną premie gwarancyjną. Te które obowiązują  w obecnych warunkach pozbawiają  posiadaczom wkładów na KMPKOBP i wpłat do spółdzielni mieszkaniowych uzyskania nawet tych kwot.

4. Kwestionujemy też wysokość wyliczeń tak zwanych premii gwarancyjnych .

Prosimy o propozycje członków i tych co nas wspierają ,co jeszcze  należy poruszyć w rozmowie z Rzecznikiem.

Staramy się o audiencje u Marszała Senatu  Stanisława Karczewskiego  w Kancelarii Senatu jest rozważany termin.

Planowany jest termin  ZEBRANIA  Stowarzyszenia na dzień 14.10.2017   godz. 11.00  w Klubie Studenckim Nowy Żaczek w Krakowie

 Informacja 13.07.2017
              W związku tym, że zgodnie z prawem obowiązującym obecnie w Polsce nie mamy możliwości dochodzenia sprawiedliwego traktowania, musimy rozważyć zjazd zarówno posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych z lat 1970-1989 jak i tych, którzy wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych, w Warszawie we wrześniu 2017r., najlepiej w dniu obrad Sejmu i Senatu.
Każdego, kto jest zdecydowany przyjechać do Warszawy, proszę o zadeklarowanie przyjazdu na adres

e-mail: stowarzyszenie7089@onet.pl
Dokładny termin zostanie podany w sierpniu.
                 Jesteśmy zmuszeni upomnieć się o nasze prawa jako obywatele III RP, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem i w świetle Konstytucji III RP nie możemy skarżyć krzywdzących nas ustaw Sejmu III RP, a szczególnie tych pozbawiających nas prawa do dachu nad głową i znacznie zaniżających nasze oszczędności.

                        Posiadacze książeczek mieszkaniowych czują się oszukani, a   wręcz okradzeni. Odmówiono nam nawet skierowania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego.
Marszałkowie Senatu i Sejmu nie znaleźli nawet 20 minut na spotkanie z Przedstawicielami Krajowego Stowarzyszenia Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKOBP 1970-1989 i tymi, którzy wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych.

                Kancelaria Prezydenta najprawdopodobniej nie przekaże Prezydentowi wniosku do podpisu.
Podejmujemy próby spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich ,ale i ten nie ma czasu na przyjęcie na i na pisma nie odpowiada.
PiS przed wyborami skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego (sygnatura K-17/15), również w kampanii wyborczej dużo o tym mówiono.
Zapewniano nas, że po wygranych wyborach nasza sprawa zostanie pozytywnie rozpatrzona,  po wyborach nie znalazło się już 50 posłów PiS, aby prolongować wniosek. Zabrakło także 30 senatorów PiS, aby skierować zmieniony nieco wniosek K-17/15 do Trybunału Konstytucyjnego.
Obecna opozycja w Sejmie nie jest w stanie zebrać 50 podpisów, Podobnie niema 30 Senatorów PiS, co podpisaliby wniosek i jako Senacki skierowali do TK. (posłowie Kukiza dużo obiecują, ale najwyraźniej są bezradni, a posłowie z PO nie są zainteresowani tematem książeczek mieszkaniowych) .
Ustawy przygotowywane przez PiS nie rozwiązują istniejących problemów , a zwłaszcza problemu mieszkaniowego w Polsce i nie mówią nic o tym, co ma się stać z wkładami na KM PKOBP 70-89 oraz wpłatami do SM i uzyskaniem premii gwarancyjnej. Warunki jakie obecnie zostały postawione są dla wielu z nas nierealne.
Dlatego postulujemy rozważenie wydania OBLIGACJI w miejsce premii gwarancyjnej i np.: uznania remontu całościowo w mieszkaniu (nie tylko okna i instalacje gazowe jak obecnie), nie 3 miesiące, a bezterminową możliwość skorzystania z pieniędzy uzyskanych z premii, obligacje mogłyby być realizowane w chwili zakupu nieruchomości lub spłaty kredytu, z możliwością wykorzystania obligacji na leczenie itp.
Koniec 2017 roku będzie dramatem 1.300.000 Posiadaczy KM PKO BP i tych ze Spółdzielni Mieszkaniowych poprzez pozbawienie nawet tej bardzo niewysokiej premii gwarancyjnej i minimalnych odsetek przez PKO BP.
Miliony Polaków czują się oszukane przez bank PKO BP, ponieważ zostały wymuszone  dopłaty do 60.000 zł i w teraz powinni otrzymać wyrównanie w pełnej obecnej wartości wraz z odsetkami.
Władze banku PKO BP powołują się jedynie na krzywdzące nas ustawy i nie chcą wyrównywać. Faktem jest też to, że bank PKO BP zarabiał i zarabia miliardy obracając ,od 1970r.do dziś , naszymi pieniędzmi bez własnego finansowego udziału..
                  Kto ma Książeczkę Mieszkaniową 1970-1989 lub wpłacił do Spółdzielni Mieszkaniowej niech zgłasza swój udział w:
Krajowym Stowarzyszeniu Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKOBP 1970-1989

e-mail: stowarzyszenie7089@onet.pl

.

Informacja 5.07.2017

                                                 W dniu 1.07.2017  odbyło się w Warszawie zebranie wyjazdowe Karkowego Stowarzyszenia Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych  19 uczestników z Warszawy i okolic, z Łodzi, Krakowa.

Zebranie miało na celu poznanie się członków z Warszawy i okolic w celu rozwinięcia działalności stowarzyszenia.

Zapoznania z tym, co dotąd zostało uczynione w sprawie Książeczek Mieszkaniowych.

Apel do wszystkich posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKOBP , aby je odszukali  i  ustalili w banku PKOBP, co im przysługuje. 

Prośba , aby podjęli  decyzję zgłaszania chęci bycia czynnym członkiem stowarzyszenia i zgłosili udział.

Podjęto też decyzje ,aby zmieniono zapis o remoncie (warunek wypłaty tak zwanej premii gwarancyjnej ) aby remont obejmował szeroko pojęty remont mieszkania ,domu.

Zmiana zapisu, co do tych którzy nie spełniają warunków ,aby przejąć premię gwarancyjną  np.: aby wypłacono ją w papierach wartościowych (obligacjach  na podstawie których można by spłacić zadłużenie, gdy się kupiło mieszkanie, buduje dom, remontuje mieszkanie, dom, wziąć kredyt ,gdy się kupiło  mieszkanie, buduje dom,  możliwość opłaty Domu Opieki, leczenia, oraz inne cele) ..

Zdecydowano też  o konieczności spotkania z Marszałkiem Sejmu Panem Markiem Kuchcińskim , Senatu Panem Stanisławem Karczewskim i Rzecznikiem Praw Obywatelskich , aby przekonać ich  o konieczności złożenia  jeszcze raz wniosku do TK, ( Wniosek K-17/15 oddalony został przez Trybunał Konstytucyjny )  dla rozstrzygnięcia , czy ustawy sejmu III RP   są krzywdzące i konstytucja III RP na to pozwala,  czy Konstytucja III RP na to nie pozwala !!?   Jeżeli III RP jest Państwem Prawa, to My Polacy winniśmy mieć prawo skargi na krzywdzące nas ustawy !!                       Tak nie jest !

My możemy tylko pokornie prosić  o skierowanie Wniosku do Trybunału Konstytucyjnego przez  tych, co uchwalają ustawy, kontrolują i zatwierdzają..   Jak dotąd  PiS skierował do TK  wniosek K-17/15 przed wyborami, po wyborach brakło już 50 uczciwych posłów, aby podpisać prolongatę. Niema też 30 uczciwych senatorów, aby skierować wniosek do TK.

Kancelaria Prezydenta nie przepuści wniosku na jego biurko..

Rzecznik Praw Obywatelskich niema czasu, aby przejąć nas na audiencję , 20 minut rzeczowej rozmowy, aby przekonać go do podpisania wniosku  i skierowanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego..  Nie odpowiada na pisma polecone kierowane do niego przez Stowarzyszenie

a. / członkowie i sympatycy oraz ci ,co posiadają książeczki mieszkaniowe  dzwońcie w swoich okręgach wyborczych do posłów, senatorów, biur poselskich i senackich i pytajcie ,czy poseł , senator  podpisze wniosek w sprawie Książeczek Mieszkaniowych do Trybunału Konstytucyjnego..  lub dlaczego nie chce podpisać.   (telefony na stronach internetowych posłów i senatorów). Jak możecie udajcie się do ich biur i wprost pytajcie co z wnioskiem dotyczącym Książeczek Mieszkaniowych ,  do Trybunału Konstytucyjnego..   To będzie Wasz  czynny udział w Stowarzyszeniu !!!

b./  Wysyłajcie  listy polecone do Marszałków  Sejmu, Senatu z zapytaniem  dlaczego nie chcą przepuścić wniosku (K-17/15) dotyczącego Książeczek Mieszkaniowych do Trybunału Konstytucyjnego skoro Polska jest państwem prawa..  dlaczego nie chcą się spotkać z przedstawicielami Krajowego Stowarzyszenia Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKO BP 1970-1989 oraz tych co wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych..  

c./ Wysyłajcie listy do Rzecznika Praw Obywatelskich , aby  napisał dlaczego boi się oddać Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego  … skoro jest rzecznikiem praw nas obywateli !!!

PS.

Wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia proszę o wyrozumiałość ,co do stylu pisania i prowadzenia strony,  proszę też o wyrozumiałość, co do słabego realizowania  naszych starań rozwiązania problemu.     Jest to amatorskie prowadzenie.  

Chcemy to prawnie realizować, zdaliśmy się na polityków a ci  z uśmiechem na ustach, zapewniają ,że pomogą a potem nic nie czynią i udają bardzo zajętych..   Jak dotąd zawiedliśmy się na  panu Andrzeju Dudzie, który nie dotrzymał słowa,  pani Gabrieli Masłowskiej  która wykorzystała nas w kampanii wyborczej a potem odpuściła , zawiódł nas też pan Senator Zbigniew Cichoń ,który zapewniał solennie, że wesprze  skierowanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego  i nawet nie podjął  starania o zebranie 30 podpisów senatorów..    Obecnie  usilnie staramy się o widzenie i rozmowę z Panem Rzecznikiem Praw Obywatelskich …          Chcemy zorganizować zjazd członów w Warszawie (wrzesień, początek października)  ,tym razem z całej Polski  i poprosić na ten zjazd przedstawicieli senatu, sejmu, banku PKO BP, rządu i  wspólnie bez protestów przed Semenem,  Pałacem Prezydenta — znaleźć sposób na  uczuciowe rozwiązanie problemu    (budownictwo spółdzielczo-komunalne z uwzględnieniem Książeczek Mieszkaniowych ,  uczciwych kredytów na budowę domów, remonty posesji, mieszkań itd.)  Uwzględnienie tych co są samotni i środki z KM chcą wykorzystać w inny sposób.      emailami :  proszę zgłaszać propozycje  jak  można wykorzystać przysługujące premie gwarancyjne ..  Proszę też o radę jak dotrzeć do mediów TV, FORUM, i innych gazet,  jak rozpropagować stronę internetowa ..oraz jak dotrzeć jako Krajowe Stowarzyszenie do większej liczny posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych !! i tych co wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych..

 

 

Informacja 27.06.2017r.   Był telefon z Kancelarii Marszalka Senatu, Pan Marszałek prawdopodobnie podejmie sprawę i istnieje możliwość , że spotka się z przedstawicielami naszego Stowarzyszenia na audiencji , której termin ustali kancelaria ..Pytano ile jeszcze nas posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKOBP  i tych co wpłacili do spółdzielni Mieszkaniowych jest ..a jest nas ponad 1 milion !!!  i ich to przeraża …

 

 

Informacja  z dnia 26.06.2017            

                                                                ZEBRANIE

Zebranie wyjazdowe Krajowego Stowarzyszenia Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKOBP  z lat 1970-1989 i tych ,co wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych   .. 1.07. 2017  WARSZAWA ul. Elektoralna 26  godz. 11.00 – 13.00+  (parter)..   zapraszamy wszystkich zainteresowanych ,posiadających Książeczki Mieszkaniowe i tych co wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych.

 

Informacja  z dnia 7.06.2017

prośba do Rzecznika Praw Obywatelskich o spotkanie  z przedstawicielami Stowarzyszenia na rozmowę w Warszawie.  Cel : przekonanie Rzecznika do złożenia wniosku w sprawie Książeczek Mieszkaniowych PKO BP z lat 19780-1989 i tych co wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych do Trybunału Konstytucyjnego ..to jest ponad 1 miliona poszkodowanych.  Posłowie PiS odmówili po wygraniu wyborów prolongaty ,złożonego przed wyborami wniosku do TK,  gdzie był zarejestrowany sygn. K17/15.   Senatorowie nie podjęli sprawy i nie są w stanie zebrać 30 podpisów, aby skierować wniosek do TK.. Kancelaria Prezydenta nie przepuściła wniosku na biurko Prezydenta III RP.   Pozostała nam  jedyna droga złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego za pośrednictwem Rzecznika Praw Obywatelskich . Problem polega tylko w tym, aby  urzędnicy w instytucji pana Rzecznika , byli na tyle uczciwi ,że przepuszczą nasze pisma na biurko Rzecznika Praw Obywatelskich , a nie zablokują jak w Kancelarii Prezydenta III RP.

Informacja z dnia 25.05.2017

Zapytanie Senatora Z_Cichonia_3_03_2017_str 2

Zapytanie Senatora Z_Cichonia_3_03_2017_str 1

Pismo Senatu IIIRP

.Informacja z dnia 28.04.2017

Witam po miesiącach milczenia. Cały czas Krajowe Stowarzyszenie Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKOBP z lat 1970-1989  usiłuje nakłonić  Posłów, Senatorów, Prezydenta, Rzecznika Praw Obywatelskich od skierowania WNIOSKU dotyczącego krzywdzących nas ustaw  do Trybunału Konstytucyjnego. Posłowie PiS przed wyborami oddali wniosek do TK, z zapewnieniem, że jak wygrają wybory doprowadzą sprawę do pozytywnego rozwiązania.  Po wyborach nie znalazło się 50 uczciwych posłów, aby podpisać prolongatę.  Staliśmy się, jako elektorat już niepotrzebni. Odmówił złożenia wniosku Rzecznik Praw Obywatelskich (powołany przez sejm III RP) zasłonił się wyrokiem Sądu Najwyższego , który został powołany przez sejm III RP i ślepo opierał się na Ustawach Sejmu III RP,   Zwracaliśmy się do Kancelarii Prezydenta III RP Andrzeja Dudy , ale pełniąc rolę CENZURY pism Kancelaria Prezydenta odmówiła położenia wniosku na biurko Prezydenta.  (jako poseł dał słowo, że wesprze Stowarzyszenie i doprowadzi do pozytywnego załatwienia sprawy, ale nie miał na to czasu przez 17miesięcy.

Obecnie od grudnia 2016 do dziś sprawą zajmuje się  prawnik Pan Senator Zbigniew Cichoń.  ma problem z zebraniem 30 podpisów Senatorów III RP.  Proponowane rozwiązanie to zwrócił się ponad 2 miesiące temu do  Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, aby ten w imieniu Rządu  złożył wniosek do Sejmu III RP o uchylenie krzywdzących ustaw i  danie możliwości naprawienia krzywdy, jaką wyrządzono milionom Polaków,   Zablokowanie jednostronnej decyzji banku PKOBP, co do likwidacji Książeczka Mieszkaniowych PKOBP z lat 1970-1993.. Tym samym Bank PKOBP zagarnie miliardy, które zarobił przez ponad 47 lat na tych, co posiadają KMPKPOBP. i tych, co wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych i wszystko zgodnie z krzywdzącymi nas Ustawami Sejmu III RP…

My, jako Obywatele III RP Ustawami Sejmu III RP, pozbawieni zostaliśmy możliwości skargi na krzywdzące nas USTAWY SEJMU III RP..  nie mamy prawa indywidualnie ani jako Stowarzyszenie składania skargi do Trybunału Konstytucyjnego.. 

Mogą to robić ci, co uchwalają ustawy i je zatwierdzają.  Powołany do obrony naszych interesów Rzecznik Praw Obywatelskich to  fikcja (ciepła posadka dla markowania demokracji i praworządności w III RP).     Wysłano do Senatorów emaile z  projektem wniosku (TK17/15 wycofanym z TK, aby po zmianie 1 strony z nagłówkiem Wniosek Senatu i ostatniej strony z podpisami 30 Senatorów przesłać do Trybunału Konstytucyjnego)  z prośbą o zapoznanie i podpisanie, gdy senator Zbigniew Cichoń będzie zbierać podpisy..

Kancelaria Senatu dała nam do zrozumienia, że senatorowie nie są sprawą zainteresowani.     Tym samy 4 instytucje, które mogą złożyć za nas UBEZWŁSNOWOLNIONYCH  wniosek do TK,   aby stwierdzono czy Ustawy Sejmu IIIRP są zgodne z Konstytucją III RP, uchwaloną przez Sejm III RP i można uchwalać krzywdzące ustawy,   czy jest niezgodna z Konstytucją III RP i krzywdy należy naprawić.   Tego się nam odmawia,   tym samym  podważa się  stwierdzenie ,że III RP jest Państwem PRAWA , a z nas czyni  niewolniczą masę pozbawiona prawa do skargi , gdy Uchwalane ustawy Sejmu III RP nas krzywdzą. Uchwały posłów III RP  i to wybranych   przez nas ciemną niepiśmienną masę, co ma prawo tylko krzyżyk postawić jak PAN każe..   Nadal mamy nadzieję, że Senatorowie zrozumieją powagę sprawy.

Proszę dzwońcie do Senatorów w swoich okręgach wyborczych,   adresy biur i telefony senatorów  są na stronie: Biura Senatorów VIII kadencji    .. i pytajcie czy poprą wniosek do Trybunału Konstytucyjnego  w sprawie Książeczek Mieszkaniowych PKO BP  i  czy wraz z innymi Senatorami zablokuje decyzje PKOBP  zrywającą umowy o oszczędzaniu z końcem 2017r, do czasu  wydania werdyktu przez TK i  zmusi do naprawienia krzywdy, jaką PKOBP wyrządziło milionom tych, co oszczędzali na KMPKOBP i tych, co wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych  !!!    Jest nas ponad 1 milion , nawet jak ktoś nie jest jeszcze członkiem Stowarzyszenia, niech też dzwoni do Senatorów w swoich okręgach wyborczych.   Im więcej telefonów do biur Senatorów i do samych senatorów ,tym może nakłonimy ich do podpisania wniosku  i złożenie do TK.  Andrzej Kubasiak  Przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych PKOBP z lat 1970-1989 oraz tych, co wpłacili do Spółdzielni Mieszkaniowych.  Jeżeli uda mi się  zainstalować na stonce skany pism z Kancelarii Prezydenta, Senatu,  Rzecznika to będziecie mogli przeczytać jak są nasze prawa przestrzegane w III RP.  Czekam na zgłoszenia  bycia członkiem Stowarzyszenia!!   

                                                                                                                                                                                  

Informacja z dnia 10.02.2016
Odpowiedź z Kancelarii Prezydenta

Do pobrania, strona pierwsza — [pobierz]
Do pobrania, strona druga — [pobierz]
Do pobrania, strona trzecia — [pobierz]
Informacja z dnia 11.01.2016
Korespondencja z Bankiem PKO BP

W związku z licznymi zapytaniami posiadaczy starych książeczek mieszkaniowych zarejestrowanych w PKO BP, na podstawie art. 20 ust. 1 i 2 Ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora (Dz. U. z 1996r. Nr 73 z późn. zmianami) zwracam się z zapytaniem, czy prawdą jest, że władze Banku PKO BP podjęły decyzję o likwidacji w/w książeczek mieszkaniowych? Jeżeli taka decyzja zostałaby podjęta to proszę o informację o jej treści oraz podstawę prawną. Jednocześnie proszę o szybką odpowiedź na niżej podany adres. Brak jednoznacznej odpowiedzi w tej sprawie jest powodem niepokoju społecznego.

WIĘCEJ
Informacja z dnia 16.12.2015
Korespondencja z Ministerstwem jednego z aktywnych członków Pana Siory.
WIĘCEJ
Informacja z dnia 15.12.2015
Wesołych Świat Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2016 ..w zdrowiu, pomyślności ,oraz rozwiązania naszego problemu…życzy Prezes Andrzej Kubasiak

Informacja z dnia 14.12.2015
Popierajmy, jako Krajowe Stowarzyszenie Posiadaczy KM PKO BP z lat 1970-1989 i ci co wpłacili do Spółdzielni ,szybką stabilizację Trybunału Konstytucyjnego, bo PiS wspiera nasze starania ..wniosek w naszej sprawie złożył PiS do TK.. Proponowani sędziowie rozstrzygną uczciwe sprawę , naprawienią krzywdę jaką , wbrew Konstytucji posłowie sejmu III RP na początku, wyrządzili milionom Polaków. Jak przebiega tok sprawy można śledzić w Internecie wchodząc na stronę TK…
WIĘCEJ

Informacja z dnia 10.12.2015
Pismo z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Biuro Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich
WIĘCEJ
Informacja z dnia 29.06.2015
Szanowni Państwo,
Przesyłam kopię złożonego wniosku (z pieczątką) do Trybunału Konstytucyjnego.
WNIOSEK
Gabriela Masłowska
Poseł na Sejm RP
E-mail: gab33@o2.pl
Informacja z dnia 21.05.2015
Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji przesyłam wniosek Klubu PiS do Trybunału Konstytucyjnego przygotowany do złożenia do TK. Bardzo proszę o wniesienie uwag.
POBIERZ WNIOSEK
Gabriela Masłowska
Poseł na Sejm RP
E-mail: gab33@o2.pl
Informacja z dnia 7.05.2015
Szanowni Państwo,
Informuję, że wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie książeczek mieszkaniowych jest już przygotowany przez prawników zewnętrznych, analizują go prawnicy klubowi i po zebraniu podpisów posłów jest planowane jego złożenie do TK.
Gabriela Masłowska
Poseł na Sejm RP
E-mail: gab33@o2.pl
Kraków 21.04.2015

Gabriela Masłowska
Poseł na Sejm RP

Po analizie problemu przez ekspertów zewnętrznych na zlecenie Klubu Parlamentarnego PiS wniosek są następujący: Problem kwalifikuje się do Trybunału Konstytucyjnego. Przewodniczący Klubu podjął decyzję o złożeniu wniosku do TK przez Klub PiS. Opracowanie wniosku zostało zlecone i potrwa ok. 3 tygodnie (wersja przesłana do mojego Biura wymaga znacznej modyfikacji). Istnieje ryzyko, że TK nie zdąży rozpatrzeć wniosku w tej kadencji, ale takie ryzyko podejmujemy.